Garanti Sözleşmesi - Şömine Modelleri - Aksan Şömine
Create an Account

Süre: Garanti süremiz bütün döküm ürünlerimiz için tesisatı kuran firmaya teslim ve satışından itibaren 5 yıldır. Bu süre içinde bütün malzeme veya üretim hatalarına karşı garantimiz geçerlidir. Sadece uzmanlarımız tarafından hatalı olduğu tespit edilmiş parçaların bedelsiz değiştirilmesi bizim yükümlülüğümüzdedir. Bu parçaları değiştirme maliyeti çok yüksek olacaksa şömineyi değiştirme kararına varılması bize aittir.

Yasal Garanti: Bu garanti düzenlemelerinde 1641 sayılı Yurttaşlık Yasası ve daha sonra çıkan ilgili yasaların maddeleri esas alınmakta olup satın alınan ürünün hata ve kusurlarına karşı müşterinin hakları saklı tutulmaktadır.

Onay: Aşağıdaki adı belirtilmiş alıcı, tesisat kurma ve sistemi kullanma kılavuzunu alarak güvenliği için teyidini kabul etmiş bulunur.

Alıcının 22 Ekim 1999 tarih ve 93-1185 No’lu Bakanlık kararnamesine uygun şekilde “Montajsız paket satış” formunu imzalaması zorunludur.

Bu garanti yalnızca elinizde garanti sertifikası varsa geçer dr, bu nedenle satış tarihi kabul eden 10 iş günü içerisinde bize gönderilmelidir.

Garanti, şömine ile verilen tesisat kurma ve sistemi kullanma kılavuzunda açıklanmış olan not ve tavsiyelere uyulmuşsa geç erlidir.

Şömine, garanti belgesinde belirtilmiş olan adrese kurulmuş olmalıdır.

Diğer parçaların garantileri yıldır; Kilit, cıvatalar, yaylar, fanlar, baskı devreler, elektrik anahtarı, elektrik kablosu uçları, elektrik kabloları, elektrik izolasyonları, vb…

Kapsam Dışında Kalanlar: Cam 750°C sıcaklığa dayandığından ve yanma bölmesi hiçbir zaman bu sıcaklığa ulaşamadığından aşırı ısınma nedeni ile kırılması söz konusu olamaz. Ancak kötü kullanım sonuçlarında kırılabileceği için kapsam dışında tutulmuştur.

Aşınan parçalar olduklarından contalarda kapsam dışındadır.

Kullanılan yakıt ve kontrolümüz dışında olan baca borusu, yanan yakıtla doğrudan temas eden dekoratif levha, ateş ızgarası, deflektör, odun tutma tertibatı gibi parçalar garanti kapsamı dışındadır.

Taşıma, işçilik, paketleme, sökme masrafları ve garanti işlemleri sonuçlanıncaya kadar sistemin beklemesi müşterinin yükümlülüğündedir.

Tesisatın tamamında üretimimiz olmayan ve ısıtma araçları açıklamalarında yasaklanmış olan mekanik veya elektrikli aksam ile bunların kullanımından kaynaklanan aksaklıklar garanti kapsamına girmezler.

Odun dışında kullanılan diğer bütün yakıtlardan kaynaklanan hasar garanti kapsamı dışındadır.

Back to Top