Create an Account
Mekana Göre Şömine Seçimi Nasıl Olmalıdır?
3 Temmuz 2019

Dekorasyona ve sisteme uygun şömine tasarımlarında baca sistemi odunlu şömine için yetersiz kalıyor veya şöminenin kullanılacağı bölge ya da kullanıcı olarak temizlik hususunda her zaman özenli olamayacağınızı öngörüyorsanız elektrik sistemli şömineler idealdir. Doğalgaz veya yalnızca elektrik ile kullanılabilen bu modeller muhteşem bir dekorasyon tamamlayıcısı da olmaktadırlar. Şömine temizliği olmaksızın, yakıt tedariki ile uğraşmaksızın sınırsız ve kesintisiz şömine keyfi yaşamak mümkündür. Şömine, soba, kuzine, barbekü ve balkon modelleri de hem isteklerinizi karşılayacak özelliklere sahiptir, hem de yaşam şartlarınıza uygunluk gösteren kusursuz tasarımlardır. Modern çağın tasarımı olarak teknoloji ile harmanlanmış elektrikli şömine türleri ve geleneksel yaşam tarzını çağlar öncesinden bugüne kadar taşımayı başaran insanlık tarihinin bir parçası olarak da odunlu şömine ve odunlu ekmek fırını, barbekü modellerini de mekan kapasitenize ve kullanım alanınız ile yakıt teminize göre kolaylık sağlayacaktır.

Kaliteli Şömine İçin Gerekli Olan Belgeler

Ev içi kullanıma uygun olarak tasarlanan dışarıdan hava sızdırmazlık özelliğine sahip şömine modelleri monte edildikleri ortamdan bağımsız çalışma garantilidirler. Yükse kaliteli ve iyi performanslı yanma ile daimi ateşin dengeli bir seviyede üretilmesini sağlayan şömine modellerinde odunlu türler daha fazla ısı kaynağı sağlamanızın yardımcısı oluyor.

Geniş cam ekranlar aracılığı ile ateşin dansını evinizde istediğiniz köşeden izlemenizi sağlarken, sıcacık partilerinizin de kusursuz dikkat çeken tek objesi olan şömine, soba veya kuzinelerde ikincil yanma yani çift yanma sistemi aracılığı ile istenilen performansı sergileyen dengeli ve daimi ateşin sahibi olmanızı sağlar. Yenilenebilir Enerji Birliği tarafından verilen Yeşil Alev Sertifikasına sahip alanında kalitesi ile öncü olan şöminenizin, çevre dostu olmasının hazzını da böylelikle yaşarsınız.

Bütün bunlarında yanında seçiminizi yaparken muhakkak TSE belgesi, CE belgesi, ürün garanti belgesi, döküm normlarına uygunluk belgesi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen üretime uygunluk belgesi de ısınmanızın en kusursuz ve şık hâlini yaşamanızı sağlayacak olan şöminenizin can ve mal güvenliği açısından dikkat etmeniz gereken bir diğer husustur.

 

Back to Top