Şömine ve Dekorasyona Uygun Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? - Şömine Modelleri - Aksan Şömine
Create an Account
Şömine ve Dekorasyona Uygun Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?
3 Temmuz 2019

Derinlik ve genişlik bakımından değişiklik gösterecek şömineler, sobalar, kuzineler, bahçe ve balkon olmak üzere zengin bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Odun sobaları ve şömineleri ile elektrik sobaları ve şömine modelleri arasında dekorasyon farkı, ateşin yanmaya başlaması ile büyüleyen bir görsel şölene dönüşmektedir.

Ateşi Yöneten Şömine Aksesuarları

Elbette ki bir dekorasyon yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Kusursuzluğu ile baş döndüren şömineli evinizin tasarımında ufak dokunuşlarla görünümü daha kaliteli bir yaşam standardının temsilcisi hâline getirmek mümkün. Dar alanlarda, küçük şömineli odalarda veya geniş ve büyük şömineli mekanlarda aksesuar seçimi yaparken yalnızca bir obje değil, ayrıca şömine kullanımınızı kolaylaştıracak bir araç-gereç almanın da kolaylığını yaşayabilmeniz önemlidir.

Şömine aksesuarı denildiğinde akla ilk gelen nesneler arasında maşa takımı yer almaktadır. Paslanmaz metal başta olmak üzere farklı materyallerle tasarlanan modeller kullanılacağı alanın genişliğine göre belirlenebilir boyutlardadır. Şömine haznesinin büyüklüğü ve derinliği ile küçüklüğü ve kısalığı en baş faktörlerdendir. Klasik askılı maşa takımları ve şömine aksesuarı modellerinin yanı sıra bazen bir şövalye, bazen bir kahraman figürü de şöminenizin hemen yanında hem dekoratif şıklık, hem de şömine içi temizliği ve ateşi yönetebilme açısından yardımcı elamanlarınız olacaktır.  Aksesuar seçimlerinizi şöminenizin yakıt türüne göre belirleyerek, en ideal olana en doğru şekilde ulaşmanın keyfini yaşarsınız.

Özellikle odunlu şömine modelleri için gerekmekte olan şömine aksesuarları; takım içeriğindeki maşa, kürek ve fırça hazne temizliği yaparken; odunluk detaylı maşa takımı alternatifleri hem temizlik hem de ateşin devamlılığını sağlamanıza yardımcıdır. Köz ve kül temizliği yapmaya yardımcı olurken bir diğer yandan da şık bir görünüm sunan bu aksesuarlar modern çizgiler taşıdığı gibi her kullanıcının tarzına hitap eden klasik izler de taşıyan tasarımlara sahiptir. Antik çağların geleneksel ve büyülü havasını ise akordeon şömine siperlikleri ile sağlamak mümkündür.

Back to Top